Skip to main content

Namų apsauga prieš atostogas

Vasara – kelionių metas, kai vis mažiau laiko praleidžiama namuose, savaitgalio išvykoms renkamasi nuo miesto šurmulio nutolusios poilsiavietės, o lietuviškas pajūris vis dažniau iškeičiamas į egzotinių šalių atokaitą. Tik laiko klausimas, kada į vagišių akiratį pateks be priežiūros ilgesniam laikui palikti neapsaugoti namai, todėl dar planuojant kelionę, derėtų neužmiršti tinkamai pasirūpinti savo namų saugumu.

Didžiausia saugos sprendimus teikianti kompanija „G4S Lietuva“ skatina gyventojus neatidėlioti ir tinkamai pasirūpinti savo namų apsauga, drąsiai investuoti į apsaugos priemones, jog vėliau netektų patirti didelių materialinių nuostolių.

„Nuo vagysčių iš butų kenčia tiek gerai įrengtų, tiek senų butų savininkai – didesnis galimas grobis, žinoma, labiau traukia prie turtingai atrodančių butų, tačiau jų savininkai daugiau dėmesio ir lėšų skiria savo turto apsaugai – buto durims, apsauginėms žaliuzėms, įsirengia seifus, čia dažniau būna įdiegtos apsaugos sistemos – kas pristabdo nusikaltėlius ir apsaugo nuo nepasirengusių ar atsitiktinių smulkių vagišių. Senos statybos butuose grobis santykinai nedidelis, tačiau ir savininkų skiriamas dėmesys savo turto apsaugai yra žymiai mažesnis, kas lengvina įsilaužimo galimybes“, – tikino Policijos departamento atstovė spaudai Lina Nemeikaitė.

Dažniausiai pasitaikantys patekimo į gyvenamąsias patalpas būdai:

  • durų spynos atrakto išlaužimas (pasirenkamos medinės durys su blogai pritvirtinta arba lengvai iš išorės nuimama spynos apsauga),
  • atstumiami pirmo, arba, pasinaudojus kopėčiomis, antro aukšto langai.

Norintiems apsisaugoti nuo vagysčių pareigūnai siūlo derinti įvairias apsaugos priemones:

  • įsirengti signalizaciją,
  • plastikiniuose languose įrengti apsaugas,
  • pasikeisti spynas, ypač įsikėlus į naują būstą ar pametus raktą,
  • nepalikti pinigų ir rankinių koridoriuose ir ant palangių,
  • patariama susidraugauti su kaimynais, kurie, išvykus, galėtų prižiūrėti butą ir pranešti apie pastebėtus įtartinus asmenis.

Anot L. Nemeikaitės, policija – arti, tačiau kaimynas – arčiau, todėl verta stengtis, kad santykiai su kaimynais būtų šilti ir draugiški, tuomet gresiant ar atsitikus bėdai, pasirūpinsite vieni kitais.

Anot „G4S“ ekspertų, šiuo metu privačiame sektoriuje itin populiarėja vaizdo stebėjimo paslauga, kai objekte ar teritorijoje įrengiamos filmavimo kameros, transliuojančios vaizdą į klientų aptarnavimo centrą.

Signalizacija, kaip ir vaizdo stebėjimo įranga, viena iš trijų veiksmingiausių priemonių, apsisaugant nuo vagysčių iš gyvenamųjų patalpų. Būtent signalizacija padeda pasitelkti privačias saugos tarnybas, kurios, įsijungus signalizacijai, reaguoja labai operatyviai ir veiksmingai padeda policijai užkirsti kelią nusikaltimams.

Vis dėlto namuose įrengta signalizacija neužtikrins pakankamo namų saugumo, jei kaskart išeinant ji nebus įjungiama, o neapgalvotas informacijos viešinimas socialiniuose tinkluose gali tapti puikiu masalu vagišiams. Taip pat patartina stiklo paketus padengti apsaugine plėvele – apšarvuoti stiklus plėvele, kuri neleidžia įsilaužėliams žaibiškai patekti į patalpas, net ir įskilęs stiklas liks savo vietoje, o netikėtumo efektas, kurį sukelia nesudužęs stiklas, gali būti lemiamos minutės, per kurias į objektą spės atvykti greitojo reagavimo ekipažas.

Jei namuose laikomos didelės grynųjų pinigų sumos, vertingi papuošalai ar itin brangios meno vertybės, kompetentingi specialistai turėtų pasirūpinti kokybišku namų seifo, rakinamo ne vien raktu, bet ir elektrine-motorine spyna arba raktu ir kodine spyna, sumontavimu.

Anot „G4S“ ekspertų, šiuo metu gyventojai gali rinktis tarp plataus, jiems geriausiai prieinamų ir jų poreikius atitinkančių apsaugos priemonių, asortimento ir mėgautis vasaros malonumais, negalvodami, kas jų laukia namuose.

Pasirūpinkite namų apsauga iš anksto ir atostogaukite ramiai

G4S namų apsauga - jauskitės saugūs!
^